خانه فرهنگ و هنر بهترین کتاب داستان کودکان و نوجوانان

بهترین کتاب داستان کودکان و نوجوانان

1 ثانیه خوانده شده
0
0
1,417
بهترین کتاب داستان کودکان و نوجوانان

با وجود پیشرفت تکنولوژی و وجود کتاب های الکترونیکی، اما توجه مردم به کتاب کاغذی از بین نرفته است. کتاب ها ارزش یک بار خوانده شدن را دارند، اما برخی از کتاب ها بار مفهومی و معنایی بیشتری داشته و طرفداران بیشتری را به خود جذب می کند. این کتاب های ارزش چند بار خوانده شدن را هم دارند.
در طول تاریخ ادبیات، با آثار بسیار پرباری مواجه بوده که در رده های سنی مختلف، با استقبال زیادی مواجه شده است. اما هدف ما در این پست، بررسی بهترین کتاب ها و مناسب ترین کتاب ها برای سنین کودک و نوجوان است. نویسندگان برای نوشتن یک کتاب تاثیرگذار برای این رده های سنی، باید با روحیات این سنین آشنایی بسیاری داشته باشند. باید بدانند که یک کودک یا نوجوان چه تخیلاتی دارد، با چه چیزهای انرژی او بالا و پایین رفته و احساسات او درگیر می شوند.
کتاب سنین پایین، نیاز به تصویرسازی مفهومی دارد، بطوریکه کودک بتواند با ان ارتباط برقرار کرده و حتی قهرمان داستان را در ذهن خود ثبت نماید.
اما اولین چیزی که در خرید یک کتاب با آن مواجه هستیم، عنوان آن کتاب است. پس این عنوان باید طوری انتخاب شود که فرد از خواندن آن به فکر برود. نوجوان ها احساسات بسیار متفاوت و انگیزه های عجیبی دارند. در رمان مناسب برای سن آن ها، باید این احساس به سمت مثبت به جریان افتد.
در طول تاریخ بسیاری از کتاب ها برای سنین پایین نوشته شده اند، که بزرگسالان نیز آن ها را دنبال کرده اند. برای مثال می توان به ارباب حلقه ها، هری پاتر و بسیاری از کتاب هایی که در این لیست نیامده اشاره نمود. به نظر شما کدامیک از کتاب هایی که برای این سنین نوشته شده بهتر هستند؟ اگر کتاب مورد نظر شما در این لیست نیست، آن را به لیست ما اضافه کنید.

[totalpoll id=”752″]

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده mansix
 • slide1

  بهترین کتابخانه های ایران

  بهترین کتابخانه های ایران را می شناسید؟ کتابخانه ها با توجه به قدمت، طراحی و معماری، مساحت…
 • 7n426

  بهترین نمایشنامه های تاریخ ادبیات

  به متنی که قابل اجرا در صحنه ی تئاتر باشد نمایش نامه گفته می شود. نمایشنامه در قالب صحبت ی…
 • بهترین سریال کره ای

  بهترین سریال کره ای

  آیا بهترین سریال کره ای را می شناسید؟ سریال های کره ای به تازگی بین مردم طرفداران بسیاری پ…
بارگذاری بیشتر در فرهنگ و هنر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

بهترین اولترا بوک های ۲۰۱۶

بعد از معرفی مک بوک ایر، کمپانی های بسیاری به طراحی و تولید الترابوک ها روی آوردند. ضخامت …